Formy Odpadowe

Wypychacze 06Formy odpadowe zwane także sekcjami czyszczącymi służą do oczyszczaniaarkusza ze zbędnych fragmentów, które stanowią odpad. Odbywa się to podczas sztancowania na automatach sztancujacych. 

Formy te wyposażone są w kompletny zestaw akcesoriów ułatwiajacych mocowanie w automatach sztancujacych oraz usuwanie odpadu.

Nacięty wykrojnikiem arkusz wprowadzany jest pomiedzy górną i dolną deskę, a kolejny ruch maszyny umożliwia wypchnięcie wypychaczami zbędnego materiału (odpadu) przez otwory w dolnej desce. 

Efektywność sztancowania zdecydowanie podnosi zastosowanie oczyszczania arkusza. Wykonujemy kompletne formy czyszczające tj. górną i dolną deskę odpadową oraz w razie potrzeby gilotynę i przeciwgilotynę pasa przedniego.

 

 

Formy Separujące

formy separujaceFormy separujące pozwalają na szybkie rozdzielenie i odłożenie użytków w jednym przelocie ze sztancowaniem i usuwaniem odpadów. Formy separujace projektowane są niezwykle indywidualnie. W zależności od sposobu zagospodarowania arkusza potrafią być skomplikowane w swej konstrukcji. Tu przedstawiamy formy separujące z płytą dolną wykonaną ze stali grubości 15mm.

 

 

 

 

 

 

Pertinaxy

pertinaxPerinax (znany także jako RILMA)jest przeciwformą, która podczas sztancowania umożliwia zagniatanie krawędzi gięcia opakowania. Zastępuje zespół tradycyjnych kontrbig. Przyśpiesza czas narządzania maszyn sztancujących i daje lepszy efekt jakosciowy. Wykonanie bigowania kilku linii bigujacych obok siebie czy big wygiętych w łuk jest mozliwe tylko na perinaxach. Szczególnie zalecane jest użycie perinaxów przy małych użytkach,  gdzie duża  ilośc krótkich  big sprawia wiele kłopotów  w  uzbrojenie  wykrojnika w tradycyjne kontrbigi. 

Zaprojektowanie pertinaxów wraz z wykrojnikiem oraz możliwość wykonania ich dosłownie na poczekaniu zwiększa mobilnośc naszej firmy w wytwarzaniu całego kompletu.

 

 

 

 

Pozycjoner matryc

3Pozycjoner matryc jest narzędziem służącym do precyzyjnego ustawieniamatrycy na wykrojniku w ramach technologicznie przewidzianego luzu(plus minus 1mm). Narzędzie jest skonstruowane w taki sposób, aby nieograniczać jego użyteczności projektem i konstrukcją poszczególnego wykrojnika. Pozwala w sposób precyzyjny i całkowicie kontrolowany przemieszczać matrycę, aby ją następnie unieruchomić w żądanympołożeniu. Pozycjoner wykonany z hartowanej stali zaprojektowanyzostał jako narzędzie samowystarczalne tzn. do jego stosowania niepotrzeba żadnych dodatkowych adapterów.

 

Sposób posługiwania się pozycjonerem znajdziecie w Instrukcji obsługi pozycjonera.

 

 

 

Tłoczniki

Rysunek1Atrakcyjnść opakowania podnosi przetłoczenie druku lub elementu graficznego. Wykonujemy komplet oprzyrządowania do wykonania przetłoczen "na zimno" (matryca i patryca). Narzędzia te wykonane są wtechnice fotopolimerowej. Matryca umieszczona w wykrojniku jest zabezpieczona przed wypadnięciem oryginalnym rozwiązaniem, które zapewnia elastyczne dopasowanie jej wysokości do patrycy, a jednocześnie stabilnie i jednoznacznie zachowuje pozycję. Wysokość matrycy dobierana jest indywidualnie do grubości przetłaczanego kartonu (podobnie jak dobierana jest wysokość big) a jej położenie można zmieniać z dużą dozą tolerancji. Czas ustawiania matryc na wykrojniku zdecydowanie skraca poyzcjoner (Patrz: Pozycjoner matryc).

 

 

Podkategorie

 • Wykrojniki
 • Napisy Braille'a

  Wykonujemy komplet narzędzi do tłoczenia napisów alfabetem Braille'a zarówno do tłoczenia na płasko podczas sztancowania, jak i rotacyjnie podczas klejenia na składarkosklejarkach.Narzędzia do tłoczenia tekstów Braille'a wzkonane są z metalu. Matryca(część żeńska) wykonana jest z aluminium jako kość montowana wwykrojnik lub koło do tłoczenia rotacyjnego. Patryca jest wykonana z blachy stalowej.

   

  Zalety stosowania patryc stalowych:
  -wyjątkowa trwałość (nakłady nawet powyżej miliona sztuk)
  -powtarzalność kształtu przetłoczeń
  -absolutne bezpieczeństwo prawidłowości tłoczonego tekstu (punkt nie odpada od patrycy)
  -możliwość wielokrotnego użycia tej samej patrycy dla powtarzających się nakładów
  -ciądłość pracy automatu sztancującego